Josef Staněk

Text dotazu

Dobrý den,je možné zjistit na základě dole uvedených informací podrobnosti o činnosti Josefa Stańka v odboji,okolnosti jeho zatčení a popravy?popřípadě další podrobnosti...

Josef Staněk sloužil u 42. pěšího pluku v Terezíně, aktivně účastnil odbojové činnosti proti nacistům .Narodil se 17.2.1907 v Pardubicích. Zatčen byl 30.10.1940 a soudem v Litoměřicích odsouzen 22.4.1942. Popraven byl za heydrichiády 7.9.1943.

Odpověď

Dobrý den,

ohledně činnosti zmíněného J. Staňka v odboji a okolnostem jeho zatčení a popravy bych Vám doporučil obrátit se buď na příslušný oblastní archiv ve vztahu k místu jeho narození, případně na Vojenský historický archiv (podatelna-vua@army.cz). Vodítkem by mohla být i zmínka o osobě daného jména v publikaci VUA Německé soudní spisy - odboj v ČSR.

Použité zdroje

http://www.vuapraha.cz/[…]/nemecke_soudni_spisy.pdf