Josef Karhan (stavitel)

Text dotazu

Zajímá mě tvorba architekta Jos.Karhana. Pourovi ze Záryb u Brandýsa nad Labem prodávají vilu stavěnou po r.1939 podle jeho projektu. Chtěla bych vědět, zda existuje okruh lidí, kteří se aktivně zajímají o toto období a její architekty v naší kultuře a kde je možné se s nimi spojit. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, heslo Josefa Karhana najdete v encyklopedii architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách. Tam je také uvedena další literatura, kterou reprodukujeme níže.
Pokud by vás zajímalo více, zkuste se obrátit na knihovnu Uměleckoprůmyslového muzea, která v rámci této služby garantuje oblast umění a architektury: knihovna@upm.cz.

Prameny:
Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách / [zpracovali Pavel Vlček (editor) ... et al.]. -- Vyd. 1.. -- Praha : Academia, 2004. -- 761 s. ; 27 cm.

Od moderny k funkcionalismu : proměny pražské architektury první poloviny dvacátého století / Rostislav Švácha ; fotografie Jan Malý. -- Praha : Victoria Publishing, 1995. -- 590 s. : fot. (část. barev.), plány ; 21 cm.

Umělecké památky Prahy. Staré Město, Josefov / kolektiv autorů za vedení a redakce Pavla Vlčka. -- Vyd. 1.. -- Praha : Academia, 1996. -- 639 s. : il., mapky, plánky ; 27 cm.

Stavitelské listy XIV, 1918, č. 22, příloha.