Josef II.

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, kolik přibližně měřil Josef II. Nemůžu to nikde zjistit. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, údaje o výšce Josefa II (1741-1790), císaře římského, krále uherského, českého a arcivévody rakouského, se nám nepodařlo nikde dohledat. Nalezli jsme pouze údaje o rodinné charakteristice Habsburků pohřbených v Praze. V publikaci Emanuela Vlčka : Čeští králové I.(Atlas kosterních pozůstatků)je na straně 163 uváděna u Habsburků pohřbených v Praze výška vypočtená z délky dlouhých kostí u mužů 164-168 cm ( na hranici střední a nadprostřední postavy). Rudolf II. měřil 164 cm, Maxmilián II. 165 cm, Ferdinand I. 168 cm. Robusticita byla střední až slabá.

Doporučujeme Vám obrátit se s Vaším dotazem ještě na knihovnu ČSAV http://www.lib.cas.cz/knav/cz/zakladni_info.htm , případně na Österreichische Nationalbibliothek http://www.onb.ac.at/.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

11.06.2009 09:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu