Josef Ambrož

Text dotazu

Soupis děl a životopis Josefa Ambrože (botanik, psal o rostlinách)

Odpověď

Ambrož, Josef, nar. 18.2.1885, zamř. 5.9.1950, středoškolský profesor, působil v Třeboni a v Jihlavě. Sbíral rostliny především na Českomoravské vysočině. Publikoval asi 40 odborných floristických prací v regionálních i celostátních periodikách v letech 1922-1951.
V databázi Česká národní bibliografie jsou uvedena tato díla:
AMBROŽ, Josef. České Drepanoklady: Biologická studie: Práce z botan. ústavu české university. Praha: [B.n.], 1913. 66 s.
AMBROŽ, Josef. Floristické příspěvky z Jihlavska. Brno: Klub Přírodovědecký, 1924. 7 s.
AMBROŽ, Josef. Květena obnažené půdy rybničné v oblasti třeboňské. 1. vyd. Jihlava: Novina, 1939. 101 s.
AMBROŽ, Josef. Přírodní památky na Jihlavsku. Jihlava: Přírodovědecký klub, 1931. 33 s., III tab.
AMBROŽ, Josef. Floristický příspěvek k výzkumu jihočeských rašelin. [Praha]: nákladem vlastním, 1935. 11 s. Zvláštní otisk z Časopisu Národního musea 1935.
AMBROŽ, Josef. Květena Jihlavska. I. V Jihlavě: nákladem ústavu, 1929. 22 s. Zvláštní otisk z Výroční zprávy ref. reál. gymnasia v Jihlavě.
AMBROŽ, Josef. Květena Jihlavska. II, Lesy. V Jihlavě: nákladem vlastním, 1930. 37 s. Zvláštní otisk z Výroční zprávy ref. reál. gymnasia v Jihlavě.
AMBROŽ, Josef. Vodohospodářské reservace třeboňské kotliny. Praha: s.n., 1949. 11 s.

Použité zdroje

Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích. Vyd. 1. Praha: Diderot, 1999. Sv. 1. A/B.
Biografický slovník českých zemí. Praha : Libri, 2004. Sv. 1. A.
Česká národní bibliografie