Johann Koditek

Text dotazu

V Bečově nad Teplou je zámek,jehož poslední majitelé byli Beaufort-Spontini.Za panování Jindřicha,5.vévody a knížete Beaufort-Spontini a jeho manželky Marie Silva Tarouca bylo založeno v Bečově nad Teplou alpinum. Hlavním zahradníkem byl Johann Koditek,o kterém potřebujeme podrobnější údaje. Kdy a kde se narodil,kde žil a zemřel, atd. Se založením alpina se začalo v roce 1925. Bylo rozsahem rostlin dvakrát větší než Průhonice.

Odpověď

Předáváme odpověď laskavě zprostředkovanou ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví (http://www.vukoz.cz/):
Osobností J.Kodýtka ve vztahu k alpinu v Bečově n.Teplou se v poslední době zabýval ing.J.Šindelář a N.Sochorová v příspěvku do sborníku Životní prostředí a veřejná zeleň ve městech a obcích.30.seminář. Krajiny a zahrady - Staré vzácné knihy. Klatovy 8.-9.září 2004, s.157 -167. V článku Historie a současnost Beaufortského alpina v Bečově nad Teplou autoři uvádí příslušnou literaturu a odkazy na archivní prameny. Tento sborník přednášek je k dispozici ke studiu (prezenčně i absenčně) v knihovně Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích - viz http://www.vukoz.cz/.