Johann Koditek

Text dotazu

V Bečově nad Teplou je zámek,jehož poslední majitelé byli Beaufort-Spontini.Za panování Jindřicha,5.vévody a knížete Beaufort-Spontini a jeho manželky Marie Silva Tarouca bylo založeno v Bečově nad Teplou alpinum. Hlavním zahradníkem byl Johann Koditek,o kterém potřebujeme podrobnější údaje. Kdy a kde se narodil,kde žil a zemřel, atd. Se založením alpina se začalo v roce 1925. Bylo rozsahem rostlin dvakrát větší než Průhonice.

Odpověď

Předáváme odpověď laskavě zprostředkovanou ve Výzkumném ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví (http://www.vukoz.cz/):
Osobností J.Kodýtka ve vztahu k alpinu v Bečově n.Teplou se v poslední době zabýval ing.J.Šindelář a N.Sochorová v příspěvku do sborníku Životní prostředí a veřejná zeleň ve městech a obcích.30.seminář. Krajiny a zahrady - Staré vzácné knihy. Klatovy 8.-9.září 2004, s.157 -167. V článku Historie a současnost Beaufortského alpina v Bečově nad Teplou autoři uvádí příslušnou literaturu a odkazy na archivní prameny. Tento sborník přednášek je k dispozici ke studiu (prezenčně i absenčně) v knihovně Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích - viz http://www.vukoz.cz/.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

14.02.2008 08:13

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu