Jmeno udavače z Ploštiny

Text dotazu

Jak se správně jmenoval konfident Gestapa z Ploštiny -- ten, který nebyl popraven? V některých knihach je uvedeno jako František Mach, v některých zase František Machů.

Odpověď

 Dobrý den,

většina dostupných pramenů o dané osobě hovoří jako o "Františku Machů". Týká se to jak monografií, pojednávajících o Ploštině, tak i online přístupné fotografie spisu s rozsudkem nad Oldřichem Baťou, kde je taktéž uvedeno přijmení Machů.

Použité zdroje

http://www.hyenyvakci.cz/plostinamaterial.php

CÍLEK, Roman, BIMAN, Stanislav. Ploština: příběh o lidech statečných i zbabělých, o životě a smrti, o zlobě a plamenech. 1. vyd. Brno : Blok,, 1990. 94 s. ISBN:80-7029-017-X