Jméno postavy ve filmu

Text dotazu

Jak se jmenoval ve filmu Old Shaterhand "básník prérie"?

Odpověď

Tzv. básník périe ve filmu Old Shatterhand pouze statuje, nemluví a pohybuje se v blízkosti Sama Hawkinse. Ve filmu ho nikdo neoslovuje.
Podle americké filmové databáze (www.imdb.com) se postava jmenuje Dicks Stone. Ztvárnil ji herec Mirko Boman. "Básník prérie" vystupuje ještě ve filmu Poklad na Stříbrném jezeře, kde má z uvedených filmů největší prostor a postava je oslovena jako Gunstick Uncle poeta. Ještě vystupuje ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman, kde se představuje jako strýček Gunstick - básník prérie.