jméno Oskar

Text dotazu

Vážení, žádám Vás o informace, kde bych se mohla seznámit s původem jména Oskar.

Odpověď

Jméno Oskar je staroislandského původu. Jedná se o složeninu dvou slov "ós" a "gar" a dá se přeložit jako "boží kopí", "boží oštěp".
Více informací o původu jména najdete např. v těchto publikacích:

Po kom se jmenujeme? : encyklopedie křestních jmen / Václav Rameš. -- 1. vyd.. -- Praha : Libri, 2000. -- 498 s.

Velká kniha o jménech / Jan Bauer. -- 1. vyd.. -- Praha : Regia, 2003. -- 735 s. : il., portréty, faksim.

Tisíc jmen v kalendáři / Anna Bauerová ; graf. úprava Václav Jedlička. -- 1. vyd.. -- Praha : Šulc a spol., 1992. -- 231 s. : fotogr.