Jméno Matty

Text dotazu

Dobrý den, rádi bychom se zeptali na původ slova - křestního jména MATTY, zda jde doložit jeho existenci. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

jméno Matty je zdrobnělinou z anglického Matthew (česky: Matouš, Matyáš, Matěj), které má hebrejský původ (Mattithjáh) a znamená „dar boží“. Jelikož se ovšem v případě jména Matty jedná o zdrobnělou podobu, dle českých zákonů nelze toto jméno zapsat do matriky.

Zdroje:

Knappová, M.: Jak se bude vaše dítě jmenovat? Praha: Academia, 2006.
http://www.behindthename.com