jméno kasáren

Text dotazu

Dobrý den, jak se jmenovala kasárna v H.K. ,kde je teď soud ( vedle zimní haly) ???
děkuji

Odpověď

Dobrý den,

 

jednalo se původně o jezdecká kasárna a nesla i tento název. Byla postavená v letech 1786 a 1787, když byla jízda z Hradce přeložena, obsadilo budovu dělostřelectvo. Více informací se dočtete na stránkách magistrátu http://www.hradeckralove.org/urad/jezdecka-kasarna

 

Naproti nim se pak nacházejí kasárny pro pěchotu známé jako Vodičkova kasárna (ta byla postavena v místech zasypaného ramene Orlice, byla na pilotech, a proto nesla název Wasserkaserne, správně by měl znít překlad kasárna vodní, ale vžil se lidový název Vodičkova kasárna).

 

Použité zdroje

Malina, Jiří. Pevnostní budova známá jako jezdecké kasárny : ukrytá a znovu objevená tajemství královéhradecké historie. (94). In Hradecký deník .Roč. 16, č. 284 (06.12.2007), s. 4, 1 obr.

Malina, Jiří. Kasárny pro pěchotu známé jako Vodičkova kasárna : ukrytá a znovu objevená tajemství královéhradecké historie. (97). In Hradecký deník , č. 26 (31.01.2008), s. 7, 1 obr.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

Hradec Králové

Knihovna

Knihovna města Hradce Králové

Datum zadání dotazu

24.06.2015 10:55

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu