Jméno Hanelle

Text dotazu

Prosím, zda se v Hebrejštině vyskytuje nebo mohlo vyskytovat jméno Hanelle. Nebo zda může být z nějakého základního tvaru a potom tedy, jaký základní tvar by toto jméno mělo. Velice Vám děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

křestní jméno Hanelle je odvozeno od jména Hana, z hebrejského základu Channáh.

Viz pramen:

KNAPPOVÁ, Miroslava. Jak se bude vaše dítě jmenovat? Praha: Academia, 2006. Vydání čtvrté. 651 s. ISBN 80-200-1349-0.

HANA, jméno hebrejského původu, vzniklo ze stejného základu (channáh) jako jméno Anna; osamostatnělou domáckou podobou je HANKA

Znamená „milostiplná, milostná“, popřípadě „líbezná, něžná“.

V němčině se Hanna hodnotí též jako zkrácenina jména Johanna.

Anglicky: Hanna, Hannah, osamostatnělou domáckou podobou je Hannele, počeštěně Hanele