jméno André

Text dotazu

DOBRÝ DEN, CHTĚLA BYCH VĚDĚT "VÝZNAM A PŮVOD JMÉNA ANDRÉ ". DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

Odpověď

Dobrý den,

nejsme si zcela jisti, zda Vám jde o původ a význam osobního jména André nebo příjmení André.

Domníváme se ale, že jste měla spíše namysli osobní jméno. Jméno André bylo v této podobě přejato z francouzštiny a znamená "statný, mužný, odvážný". Českou podobou jména je Ondřej.

Pro zajímavost uvádíme, že dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žilo na konci roku 2013 v České republice 193 osob se jménem André (s věkovým průměrem 27 let). Tito žili nejčastěji v Praze, Brně či Ostravě. Pokud by Vás zajímaly další statistické údaje, je možné je dohledat buď na výše zmíněných stránkách www.nasejmena.cz či www.kdejsme.cz či přímo ze stránek ministerstva vnitra http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx.

Pokud jste měla namysli příjmení, pak příjmení André/ -ová vzniklo právě z tohoto osobního jména. Dle statistik ze serveru www.nasejmena.cz žili na konci roku 2013 v České republice 90 mužů s příjmením André (s věkovým průměrem 35 let) a 46 žen s příjmením Andréová (s věkovým průměrem 36 let). Tito žili nejčastěji v Teplicích, České Lípě či Třebíči. Pokud by Vás zajímaly další statistické údaje, je možné je dohledat na výše zmíněných stránkách.