Jiří Šetina, státní zástupce

Text dotazu

Dobrý den,
bylo by možné vyhledat bližší informace o Jiřím Šetinovi, nejvyšším státním zástupci v roce 1993? Jde mi o rok narození, kde působil před tím, kde potom a kde nyní. Předem moc děkuji za vaši pomoc.

Odpověď

Dobry den,

SETINA, Jiri, JUDr., * 23.8.1932 Praha, maturoval v roce 1952 v Rychnove n. Kneznou na gymnasiu, 1959 absolvoval PF UK, 1959-66 na prokurature Severocesky kraj, 1966-74 ve Svazu cs. vytvarniku a v Narodni galerii, 1974-90 v delnicke profesi. 1991 byl zakladatelem a reditelem Uradu pro dokumentaci a vysetrovani StB, 1992-93 generalnim prokuratorem CR. Od r. 1992 vykonava rovnez samostatnou praxi. Zamereni: trestni, obcanske a spravni pravo. Advok. kancelar: Na Stahlavce 20, Praha 6.

Zdroj:Lexikon ceskych pravniku 2000. Praha: Academia, 2001.