Jiří Samek

Text dotazu

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, jaké ocenění a ceny (a kdy) získal herec Jiří Samek (1931 - 2009). Děkuji Vám.

Odpověď

Dobrý den,
bohužel, ani po podrobnějším prozkoumání se nám bohužel nepodařilo uvedené informace z internetových zdrojů ověřit v tištěných zdrojích. Pročetli jsme celou řadu nekrologů, článků a biografických hesel, žádný z nich ovšem zmíněná ocenění neuvádí.

Doporučujeme Vám proto obrátit se s dotazem na poradnu Divadelního ústavu: http://www.divadlo.cz/infopult-ptejte-se Je pravděpodobné, že tato specializovaná knihovna bude mít k hereckým oceněním více informací.
Národní filmový archiv: http://www.nfa.cz/ nabízí ve svém fondu separát k osobnosti herce Jiřího Samka.

Použité zdroje:
* nekrology z roku 2009 a další články - licencovaná databáze Anopress: www.anopress.cz
* Systém Kramerius www.kramerius.cz
*  FIKEJZ, Miloš. Český film : herci a herečky. 1. vyd. Praha : Libri, 2006-2008.
*  ŠANTORA, Jiří. Divadelní návraty : 111 osobností vzpomíná na plzeňské angažmá. 1. vyd.  Plzeň : I.K., 2000.