jezera v České Republice

Text dotazu

Dobrý den, už asi týden marně hledám informace o přírodních jezerech v České Republice.Dovolil bych si vás tedy požádat o nějaké informace, které by mi pomohly při vypracování referátu.

Odpověď

Dobrý den, velmi podrobné informace naleznete v publikaci Jezera České republiky (Jezera České republiky / Bohumír Janský, Miroslav Šobr a kol.. -- Praha : Přírodovědecká fakulta UK Praha, Katedra fyzické geografie a geoekologie, 2003. -- 216 s.). Tento titul najdete jak ve fondech Národní knihovny ČR, tak ve fondech některých dalších knihoven na území České republiky (viz informace v Souborném katalogu - http://sigma.nkp.cz/F - báze SKC).

Informace o některých jezerech (např. šumavských) najdete v knize 666 přírodních krás České republiky (666 přírodních krás České republiky / Petr David, Vladimír Soukup. -- 1. vyd.. -- Praha : Kartografie, 2003. -- 224, 58 s.).

K nalezení potřebných informací můžete rovněž použít jakýkoliv internetový vyhledávač (např. Seznam, Google), do okna pro vyhledávání zadejte např.
přírodní jezera+česká republika.