Jelito kopyto, nebo je-li to kopyto

Text dotazu

Dobrý den, vědí chytré knihy něco více o dětské říkačce "jelito, kopyto, platí to" – jaký je její původ? A je to skutečně "jelito", nebo "je-li to"? Díky!

Odpověď

Dobrý den,

bohužel musíme konstatovat, že knihy z fondů knihoven FFUK se k Vaší otázce vůbec nevyjadřují. Knihovníci ani odborníci z řad akademiků na Vaši otázku bohužel žádnou odpověď nenašli. Můžeme Vám jen doporučit, abyste se obrátil na Jazykovou poradnu při Ústavu pro jazyk český Akademie věd České republiky.