Jelito kopyto, nebo je-li to kopyto

Dobrý den, vědí chytré knihy něco více o dětské říkačce "jelito, kopyto, platí to" – jaký je její původ? A je to skutečně "jelito", nebo "je-li to"? Díky!

bohužel musíme konstatovat, že knihy z fondů knihoven FFUK se k Vaší otázce vůbec nevyjadřují. Knihovníci ani odborníci z řad akademiků na Vaši otázku bohužel žádnou odpověď nenašli. Můžeme Vám jen doporučit, abyste se obrátil na Jazykovou poradnu při Ústavu pro jazyk český Akademie věd České republiky.

Jazyk, lingvistika a literatura

25.10.2021 22:53

Luboš píše:
Úterý 22.03.2022 21:12
To se divím, že neodpověděli... Je to hoooodně staré přísloví. A je to správně: Je-li to kopyto, platí to. Je to tak, že na čem se domluvíte s čertem, nelze nikdy vzít zpět...