Je v ČR helipad či heliport na nějakém vědeckém výzkumném ústavu?

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli je v Čechách přistávací plocha pro helikoptéry u nějakého výzkumného ústavu, například na jeho střeše, jako to bývá u nemocnic. Pokud ne, je tomu tak v nějaké jiné zemi?

Odpověď

Dobrý den,

zdá se, že v České republice nemá heliport na střeše žádný z výzkumných ústavů. Povětšinou se jedná o heliporty nemocnic (popřípadě hasičů, dolů a elektráren). Řada heliportů je soukromých (podnikové, soukromých osob).

 

Přehled heliportů v ČR v rámci mapy Google:

https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=cs&t=h&msa=0&z=8&ie=UTF8&mid=1gmM0KqqHYThJr8IllZevhT1O7o8&ll=50.160138825235244%2C16.40736662402344

 

Přehled hlavních heliportů v ČR:

* http://www.vrtulnik.cz/heliporty/heliport.htm

* https://lis.rlp.cz/vfrmanual/actual/hel_1_cz.html

 

Informace o zahraničních heliportech se nám v nám dostupných zdrojích v určité ucelenosti dohledat nepodařilo. V případě hlubšího zájmu o tuto problematiku se zkuste obrátit ještě na Národní technickou knihovnu: https://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/narodni-technicka-knihovna či přímo na Ústav letecké dopravy: http://uld.fd.cvut.cz/cs/kontakty/ 

 

Obor

Geografie. Geologie. Vědy o zemi

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.05.2018 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu