Je možné vidět z Novodvorské Sněžku?

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je možné vidět z Prahy - konkrétně z Novodvorské - vidět Sněžku, vzhledem k zakřivení Země. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Děkujeme za Váš dotaz. Dohlédnout z Novodvorské ulice v Praze na vrchol Sněžky, vzhledem k zakřivení země, teoreticky lze. Ověřeno na stránkách mapy.cz po nastavení výškového profilu obou bodů. Musely by k tomu ovšem být nanejvýš příznivé podmínky počasí.

https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=14.9737523&y=50.4952267&z=9&rm=9hDXFxX3Cj9j7QFx1gUa

Použité zdroje

mapy.cz