Je možné se u Vás zaregistrovat pouze elektronicky nebo je nutná má přítomnost?

Text dotazu

Dobrý den, nejsem z Hradce Králové, ale rád bych využíval Vaši hudební databázi Naxos. Protože vím, že tuto databázi nemají zdaleka všechny knihovny, obracím se na Vás. Ctěl bych se u Vás zaregistrovat, ale je pro mě důležitá otázka, jestli je to možné elektronicky. Bydlím od Hradce více než 200 km. Děkuji moc za odpověď a přeji hezký den.

Odpověď

Dobrý den,

bohužel elektronická registrace není možná, je nutné se do knihovny dostavit osobně, zaregistrovat se s občanským průkazem a zaplatit registrační poplatek. Poté už je možné do databáze vstupovat z domova, ale nejprve je nutná osobní návštěva v knihovně.
Databázi Naxos mají určitě i jiné knihovny, které by Vám byly blíže. Databázi mají např. v Městské knihovně v Praze, v Knihovně Jiřího Mahena v Brně, v Krajské knihovně v Karlových Varech, v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem, ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně, atd. Mají ji prakticky v každé větší knihovně.

Použité zdroje

http://www.knihovnahk.cz/[…]/knihovni-rad#cl5