Je kapela Braník stále zakázaná?

Text dotazu

Slyšel jsem, že pražská Oi! kapela Braník byla uvedena na jakýsi "seznam zakázaných kapel MV ČR". Je tato kapela stále zakázaná? A jaký trest hrozí za případné poslouchání nebo dokonce šíření jejích nahrávek?

Odpověď

Dobrý den,

"seznam zakázaných kapel MVČR" jsme na stránkách Ministerstva vnitra ČR nenalezli. Čtvrtletně a poté v celoročním souhrnu jsou na stránkách Ministerstva vnitra ČR zveřejňovány pouze "Čtvrtletní zprávy o extremismu" a "Výroční zprávy o extremismu" (http://www.mvcr.cz/clanek/bezpecnostni-hrozby-337414.aspx?q=Y2hudW09NA%3d%3d ).

 

Šíření nahrávek s extremistickým obsahem (např. prostřednictvím internetu) může být klasifikováno jako podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka  (viz např.  případ z roku 2012: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/soud-potrestal-mladiky-za-sireni-nacismu-na-socialni-siti_201204231214_mvydrova ) V souvislosti s podporou a  extremismem může být spojeno i porušování dalších práv - viz http://www.nicm.cz/xenofobie-a-rasismus-legislativa .

 

Další odkazy k tématu :

* https://www.jaknainternet.cz/page/1693/extremismus-na-internetu/

* http://www.cevroinstitut.cz/upload/ck/files/Karel_Backovsky.pdf

 

Dokumenty Ministerstva vnitra ČR:

* http://www.mvcr.cz/clanek/bezpecnostni-hrozby-337414.aspx?q=Y2hudW09NA%3d%3d

* http://www.mvcr.cz/clanek/extremismus-vyrocni-zpravy-o-extremismu-a-strategie-boje-proti-extremismu.aspx

 

Doporučená literatura k tématu:

* ČERNÝ, Petr. Právní ochrana před extremismem. Vyd. 1. V Praze: C.H. Beck, 2008. xiv, 255 s. Beckova edice právní instituty. ISBN 978-80-7400-053-9.

 

Obor

Hudba

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

19.12.2017 12:35

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu