Je časopis Slovák přístupný?

Text dotazu

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda jsou všechny časopisy vedené na http://kramerius.nkp.cz opravdu online přístupné? Konkrétně mám na mysli časopis Slovák. Nainstovala jsem si Dvju Reader a jiné noviny se mi zpravidla bez problému zobrazují. Existuje případně nějaká možnost, jak si tyto noviny přečíst jinak?

Odpověď

Dobrý den,

časopis Slovák je v rámci digitální knihovny Kramerius přístupný na internetu, nicméně mimo počítače NK jsou k dispozici jen náhledy. V plném rozsahu je možné prohlížet si z domova pouze periodika a monografie starší 100 let.

Pokud si chcete jednotlivá čísla časopis Slovák přečíst, případně s nimi jinak pracovat, je to možné jen v budově Národní knihovny na počítačích k tomu vyhrazených. Tyto počítače naleznete například v Hale služeb, či v Referenčním centru.

Jednotlivé ročníky časopisu Slovák naleznete pod tímto odkazem: http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/1452752.

Pokud máte zájem o papírové kopie konkrétních čísel, či článků, lze si je objednat prostřednictvím tohoto formuláře: https://www.nkp.cz/sluzby/formulare/kramerius-objednavka.

 

Obor

Informace o knihovně

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.01.2017 00:59

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu