Je Adam B. Bartoš fašista?

Text dotazu

Je extremista Adam B. Bartoš fašista?

Odpověď

Dobrý den,

 

o panu Adamu B. Bartoši se na stánkách české Wikipedie můžete dočíst, že  je českým novinářem, aktivistou, politikem a spisovatelem, známým svými antisemitskými a extremistickými názory a podporou některých konspiračních teorií, například týkajících se iluminátů, údajné židovské kontroly médií, židozednářů, chemtrails, a systému HAARP. Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Adam_Barto%C5%A1 . Současně bývá označován za radikálního nacionalistu, extrémistu a člena krajně pravicové strany. Je předsedou Národní demokracie, viz http://narodnidemokracie.cz/adam-bartos/ .

 

Dne 29. dubna 2016 byl Adam B. Bartoš oficiálně obviněn z hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/adam-bartos-narodni-demokracie-zadrzeni-vyslech-fuc-/domaci.aspx?c=A160429_140958_domaci_ane

Zda je pan Bartoš neonacista (v dřívější letech by se pokládal za fašistu), posuďte sám, definici neonacismu přikládáme: https://cs.wikipedia.org/wiki/Neonacismus

Obor

Politické vědy. Vojenství

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.02.2017 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu