jazykový výklad zákona

Text dotazu

Dobrý den, prosím o jazykový výklad níže uvedené věty (nikoliv výklad zákona), jestli z takto napsané věty je patrno že s využitím úvěru musí být výstavba zahájena ve lhůtě 4 let.

Bytovými potřebami pro účely tohoto zákona se rozumí

b) koupě pozemku, pokud na něm bude postavena stavba uvedená v písmenu a) s využitím úvěru na financování bytových potřeb za předpokladu, že na pozemku bude zahájena výstavba bytové potřeby dle písmene a) do 4 let od okamžiku uzavření úvěrové smlouvy nebo smlouvy a koupě pozemku v souvislosti s pořízením bytové potřeby uvedené v písmenu c),

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že v případě právních předpisů se jedná vždy o výklad jejich smyslu z právního a nikoliv jazykového hlediska. Podle našeho názoru lze z níže uvedeného úryvku usuzovat, že v případě využití úvěru musí být výstavba bytové potřeby zahájena do 4 let od uzavření smlouvy o úvěru. Jedná se však o náš subjektivní názor, který nemůžeme ničím podložit, nelze ho proto brát jako směrodatný.

Doporučovali bychom Vám využít spíše odborné rady právníka, případně by Vám mohly pomoci i různé servery zaměřené na oblast práva a právní poradny přístupné na internetu, např.:

* http://www.pravnik.cz/

* http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/

* http://www.pravoonline.cz/

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.10.2011 13:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu