Jaroslav Seifert: nobelovská přednáška

Text dotazu

Dobrý den, mám prosbu: dá se nějakým způsobem zjistit, zda-li někde vyšla v češtině nobelovská přednáška Jaroslava Seiferta nebo jak se k ní dostat? Na internetových stránkách Nobelových cen je pouze anglická verze této přednášky. Snad se obracím na správné místo, nevím, kde jinde bych měl pátrat. Předem děkuji za jakoukoli odpověď.

Odpověď

Dobry den, "nobelovska prednaska" Jaroslava Seiferta byla v ceskem jazyce publikovana napr. v knize:

BENESOVA, Olga. Nobelova cena : historie Nobelovy nadace : laureati Nobelovy ceny 1901-1996 : cesti laureati Nobelovy ceny. Praha : Psychiatricke centrum, 1996. ISBN 80-85121-88-3. 91 s.
signatury: 54 F 51765, 54 F 53253 (Referencni centrum - 929(030) NOB), SF II 61735

Prednaska "O patetickem a lyrickem stavu ducha" se nachazi na s. 70-77.