Jan Jesenius

Text dotazu

Dobrý den, můžete mi prosim nasat něco o životě Jana Jesenia?

Odpověď

Dobrý den, informace o Janu Jesseniovi (či Janu Jesenském) naleznete jak na internetu, tak v nejrůznějších publikacích.

Z internetových adres můžeme doporučit např.:
http://zivotopisyonline.cz, http://cs.wikipedia.org či vyhledávání pomocí internetových prohledávačů Seznam, Google apod.

Publikace, v nichž naleznete informace o Janu Jesseniovi jsou např.:

Kdo byl kdo v našich dějinách do roku 1918 : 666 hesel, téměř 1000 dalších jmen / Pavel Augusta... [aj.] ; Předml. F. Honzák ; Graf. úprava Zdeněk Kárník. -- Prachatice : Rovina ; Praha : Sdružení Kdo byl kdo, 1992. -- 411 s.

Osobnosti českých dějin / Josef Bartoš, Stanislava Kovářová, Miloš Trapl. -- Olomouc : Alda, 1995. -- 432 s.

Toulky českou minulostí. Díl 3, Od nástupu Habsburků (1526) k pobělohorskému stmívání (1627) / Petr Hora-Hořejš ; Ilustr. Jiří Běhounek ; Graf. úprava Jana Carrasco. -- 1. vyd.. -- Praha : Baronet, 1994. -- 239 s.

Ottův slovník naučný nové doby : dodatky k Velikému Ottovu slovníku naučnému / redakci vede B. Němec. -- Praha : J. Otto : Novina, 1930-1943. -- 12 sv.

Něco najdete také v našem archivu.