Jaký název je v současnosti správný pro oddělení pro nevidomé a slabozraké?

Text dotazu

Dobrý den, v knihovně řešíme, jak se v současnosti správně nazývá oddělení, ve kterém jsou poskytovány služby nevidomým lidem. Existuje nějaký jednotný název pro všechny knihovny, nebo záleží na jednotlivé knihovně, jaký název zvolí?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

domnívám se, že jednotný název pro všechny knihovny neexistuje. Jak vyplývá z uvedeného standardu termín "osoby se zrakovým postižením" v podstatě zahrnuje nevidomé a slabozraké. Někde jsem našla i termín "osoby se zrakovým znevýhodněním", tento termín užívá např. Městská knihovna v Praze.