Jaký je původ příjmení Kočicová/Kočica?

Text dotazu

Jaký je původ příjmení v ženském Kočicová a v mužském Kočica? Dotaz zasílám s tím, že spěchá.

Odpověď

Dobrý den,

dle knih "Naše příjmení" vzniklo příjmení Kočica odvozením od slova kočka.

 Ke konci roku 2016 žilo v České republice dle statistik Ministerstva vnitra ČR a serveru "Naše jména" 195 mužů a 217 žen s příjmením Kočica/Kočicová. Podrobnější informace o výskytu tohoto jména na území ČR můžete nalézt na internetové stránce: www.nasejmena.cz či www.kdejsme.cz

Použité zdroje

* MOLDÁNOVÁ, Dobrava. Naše příjmení. 2., upr.vyd. Praha : Agentura Pankrác, 2004. ISBN 80-86781-03-8 (váz.)

* Naše jména: www.nasejmena.cz