Jaký je původ názvu obce Vadín?

Text dotazu

Jaký je původ názvu obce Vadín? Na starších mapách je též psáno Wadin a ještě starších Watin. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, ¨

dle knihy Místní jména v Čechách byl název vesnice Vadín odvozen od osobního jména; Vadín = Vadův dvůr. Stejný zdroj uvádí, že první zmínka o obci pochází z roku 1350 ( villa et curia in Wadyn, Codex diplomaticus et epistolaris Moraviae VIII, 27 ).

Zdroj:
PROFOUS, Antonín. Místní jména v Čechách : jejich vznik, pův. význam a změny. IV.díl. 1. vyd. Praha : Nakladatelství Československé akademie věd, 1957. str. 465