Jaký druh lva je lev na českém znaku

chtěla bych se zeptat, jestli neexistuje nějaká informace o tom, jaký druh lva je lev na českém znaku. Je nějak možné to zjistit, nebo je to prostě jenom lev.

z hlediska heraldiky je lev blíže specifikován pouze popisem "stříbrný dvojocasý lev ve skoku se zlatou zbrojí" zvaný též jako lev český. Takto pojat je spíše figura fantastický. Smyslem heraldiky bylo rozeznávání znaků na bitevním poli. Znak měl být jednoduchý a rozpoznatelný, aby nedocházelo k záměně. Tomu odpovídá i umělecké ztvárnění. Z hlediska biologie není bohužel možné určit, jaký druh lva by mohl být předobrazem.

Použité zdroje

PETRÁŇ, Josef. Český znak: stručný nástin jeho vzniku a historického vývoje. Praha: Ministerstvo kultury ČSR, 1970, 66 stran.

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Knihovna Filozofické fakulty UK

20.06.2022 15:08