jaké má žirafa vemeno

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mě, jaké má žirafa vemeno? Jestli dva, čtyři nebo více struků.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

Na Váš dotaz je pro nás těžké najít jednoznačnou odpověď, protože Národní knihovna bohužel nemá ve svém fondu žádnou publikaci, která by se podrobněji věnovala morfologii či anatomii žiraf nebo obecněji sudokopytníků. Nejpodrobnější informace, na kterou jsme v dostupných zdrojích narazili, se týká celkově podřádu přežvýkavých a charakterizuje vemeno samic těchto zvířat jako složené s dvou párů mléčných žláz a umístěno do tříselné krajiny.

Literaturu, jež by obsahovala víc informací, pravděpodobně najdete např. v Knihovně biologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (http://www.natur.cuni.cz/biologie/knihovna).

Zdroje:

Hanel, L.: Stručný přehled strunatců (Chordata) světa. Praha : Univerzita Karlova v Praze : Pedagogická fakulta, 2008.

Anděra, M. – Červený, J.: Svět zvířat III. : Savci. Praha : Albatros, 2000.