Jaké knihy si půjčovaly ženy nejčastěji?

Text dotazu

Dobrý den,
píši seminární práci na téma "Literatura pro ženy a literatura pro muže". Chtěla bych se zeptat, jaké knihy (z beletrie) si nejčastěji půjčovaly ženy (od 18 let výš) v uplynulém kalendářním roce (2014)? Prosím o zaslání alespoň 5ti titulů, abych je mohla ve své seminární práci uvést. O stejný údaj prosím s mužskými uživateli. Zároveň bych se chtěla zeptat, jak mám tento zdroj ve své práci ocitovat.
Předem děkuji za odpovědi a přeji hezký den.
Kristýna Šťastná

Odpověď

Dobrý den,

v roce 2014 byly v Knihovně Jiřího Mahena v Brně nejčastěji půjčovanými tituly :

pro ženy 18+

TUČKOVÁ, KATEŘINA : ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ  (523x)

MONYOVÁ, SIMONA  : SRDCEBOLY (374x)

TUČKOVÁ, KATEŘINA : VYHNÁNÍ GERTY SCHNIRCH (359x)

MONYOVÁ, SIMONA : BLONĎATÁ STÍHAČKA (352x)

KELEOVÁ-VASILKOVÁ, TÁŇA : DRUHÁ (343x)

MONYOVÁ, SIMONA : HŘÍŠNÝ KANEC (343x)

pro muže 18+

KEPLER, LARS : PÍSEČNÝ MUŽ (341x)

BROWN, DAN : INFERNO (339x)

NESBO, JO : SNĚHULÁK (337x)

VIEWEGH, MICHAL : MŮJ ŽIVOT PO ŽIVOTĚ (335x)

NESBO, JO : LEVHART (325x)

VONDRUŠKA, VLASTIMIL : LETOPISY KRÁLOVSKÉ KOMORY (321x)