Jaké knihovny jsou zahrnuty do statistik - počet veřejných knihoven (v roce 2015 celkem 5 354)?

Text dotazu

Jsou to všechny knihovny financované z veřejných zdrojů? Tedy i knihovny školní, univerzitní a státní zámecké knihovny? Jedná se o všechny druhy knihoven uvedených v knihovním zákonu v § 9?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

uvedený počet knihoven (v roce 2015 celkem 5354) zahrnuje veřejné knihovny, které jsou v přímém řízení Ministerstva kultury,  krajské vědecké knihovny zřizované krajskými úřady a knihovny zřizované obcemi a městy.