Jaké jsou recenze týkající se Mirka Elpla?

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o seznam literatury či jakýchkoliv textů souvisejících s autorem Mirkem Elplem, včetně jejich dostupnosti v knihovnách nebo internetu. Důležité jsou pro mne převážně jakékoliv recenze zabývající se autorem či jeho dílem. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

k dohledání článků, recenzí a dalších literárních útvarů k životu a dílu spisovatele Mirka Elpla můžete použít mimo jiné následující zdroje:

* Slovník české literatury: http://www.slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=1004 (bibliografie v závěru hesla)

* Databázi Ústavu pro českou literaturu AV ČR: https://aleph22.lib.cas.cz/F/JAMR82EPRM46KE76T9R33J468TY82UNH6S5A8YSHNACPITAQ5T-12894?func=file&amp=&amp=&file_name=find-b&local_base=UCLA&pds_handle=GUEST ( zadané heslo: Mirek Elpl) *Literární pozůstalost v Památníku národního písemnictví:

 - MACKOVÁ, Ivana. Mirek Elpl (vl. jm. Eduard Elpl, 1905-1960): Lit. pozůstalost. Praha: Památník národního písemnictví, 1978. 14, [1] s. Edice inventářů Lit. archívu Památníku nár. písemnictví v Praze; Čís. 340.

 -  http://www.badatelna.eu/?q=Elpl%2C+mirek

* Kartotéku J.Kunce: http://www.badatelna.eu/fond/4354/reprodukce/?zaznamId=764563&reproId=602967

* výběrovou článkovou bibliografii: Výběr článků v českých novinách, časopisech a sbornících (ANL): http://aleph22.nkp.cz/cze/anl

* digitální knihovny Kramerius Národní knihovny ČR (databáze jsou volně přístupné, značná část plných textů je ovšem vzhledem k autorskému zákonu dostupná pouze z počítačů Národní knihovny ČR):

 - Kramerius 3 (http://kramerius.nkp.cz/ )

 - Kramerius 4 (http://kramerius4.nkp.cz/ )

* výběrovou tištěnou článkovou bibliografii: "Články v českých časopisech. Bibliografický katalog ČSSR..." - dostupnou v Referenčním centru NK ČR:  http://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/studovny/refc

* World Biographical Archive (databáze a mikrofiše) - databáze uvádí slovníková hesla k Mirku Elplovi. Plné texty hesel jsou dostupné na mikrofiších v Referenčním centru NK ČR

 

 

Dostupnost novin a časopisů obsahující vybrané články v knihovnách ČR  je možné ověřit prostřednictvím Online katalogu Národní knihovny ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc, popřípadě naskenovaných katalogů RetrIS: https://retris.nkp.cz/Catalog?sigla=ABA001, Souborného katalogu ČR - knihy: http://aleph.nkp.cz/cze/skc či Souborného katalogu ČR - seriály: http://aleph.nkp.cz/cze/skcp , Jednotné informační brány: http://www.jib.cz a samozřejmě katalogů konkrétních knihoven, které navštěvujete.

 

Ze zdrojů Národní knihovny ČR Vám můžeme též vypracovat rešerši na dané téma. V případě zájmu o tuto službu je třeba vyplnit co nejpřesněji žádost o zpracování rešerše (http://www.nkp.cz/sluzby/res) a zaslat nám ji podepsanou na adresu: Národní knihovna ČR, Referenční centrum, Klementinum 190, 190 000 Praha 1, popřípadě elektronicky jako naskenovanou přílohu na adresu: reference@nkp.cz či donést do Referenčního centra NK ČR osobně.  Rešeršní služby jsou v Národní knihovně ČR placené ( 80,- Kč za každou započatou půlhodinu práce rešeršéra - viz  Ceník placených služeb a poplatků Národní knihovny České republiky: http://www.nkp.cz/sluzby/sluzby/dulezite-odkazy/cenik (bod 7.1.). V případě procházení tištěných bibliografií a digitálních knihoven je u této služby třeba počítat s větší časovou (a tedy i finanční) náročností).

 

Několik vybraných článků z digitální knihovny Kramerius 3:

* K.P. Mirek Elpl: "Tři zlaté poháry". Kritický měsíčník. 1941, č. 1- 10, s. 179 -  180. (neveřejné)

* K.Š. Mirek Elpl: Jinovatka. Rozpravy Aventina. 1929 - 1930, r. 5, č. 23 (5.3.1930), s. 276. ( http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/17362577  - neveřejné )

*  Píseň o jaru 1945. Pravda. 1947, roč. 3, č. 21 (25. 1.), s. 5. (http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/30288589 - neveřejné )

 

  

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.01.2017 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu