jak zjistit předkladatele zákona

Text dotazu

dobrý den , chystá se novela matričního zákona , jak zjistit předkladatele zákona ? děkuju

Odpověď

Dobrý den,

 

právo předkládat návrhy zákonů má podle Ústavy poslanec, skupina poslanců, Senát (pouze jako celek), vláda a krajská zastupitelstva. Součástí návrhu je kromě znění zákona i důvodová zpráva. Ta musí zhodnotit platný právní stav, vysvětlit nezbytnost nové úpravy, popsat předpokládané dopady na veřejné rozpočty a objasnit soulad návrhu s ústavním pořádkem a mezinárodními smlouvami.  Praktické schéma najdete na stránkách: http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=331 .

 

Předkladatelem bude poslanec Patrik Nacher z hnutí ANO, který by měl návrh předložit během ledna 2019, viz článek: https://echo24.cz/a/SUerR/manzelstvi-ne-dva-otcove-v-rodnem-liste-ano-vznika-treti-varianta-snatku-homosexualu .

 

Jelikož návrh ještě nebyl dokončen, nenajdete ho na stránkách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR: http://www.psp.cz/sqw/tisky.sqw?str=1&O=8&PT=U&N=1&F=H&D=1,2,3,16,49&RA=20&stz=1

Použité zdroje

http://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=331
https://echo24.cz/a/SUerR/m[…]varianta-snatku-homosexualu
http://www.psp.cz/sqw/tisky[…]3,16,49&RA=20&stz=1

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

13.12.2018 23:40

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu