Jak vymítit ďábla?

Text dotazu

Jak vymítit ďábla?

Odpověď

Dobrý den,

odpověď na Vaši otázku jsem hledala ve dvou dílech dostupných z našeho
fondu - přikládám jejich citace pro případ, že byste měl zájem si
dostudovat podrobnosti sám.

Co tedy je vymítání ďábla - exorcismus?

"Exorcismus je rituál, při němž se používá modlitba, aby zahnala
ďábly, démony či satanské duchy od osoby nebo místa."

Wilkinson, Tracy. Vatikánští exorcisté : vymítání ďábla v 21. století.
Tracy Wilkinsonová ; [Z anglického originálu ... přeložila Zdeňka
Tenklová]. 1. vyd. Praha : Mladá fronta, 2009. Str. 19. ISBN

Více informací naleznete také v internetové encyklopedii Wikipedii:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Exorcismus
Další dílo, kde najdete příběhy z praxe:

Amorth, Gabriele, 1925-. Exorcista vypráví : [zkušenosti z boje proti
zlu]. Gabriele Amorth ; [Z italského originálu ... přeložil Angelo
Scarano]. Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2000. 141 s.
(Duchovní život ; sv. 7). ISBN 80-7192-494-6.

Snad je tato odpověď dostačující.