jak vydat knihu

Text dotazu

Ráda bych se zeptala jak mám správně postupovat když chci vydat knihu...

Odpověď

Dobrý den,

záleží na tom, jak je váš dotaz míněn. Zda chcete nějakým způsobem publikovat vlastní knihu, anebo jako nakladatel vydat nějakou knihu. Něco k věci najdete v našem archivu pod datem 4. 1. 2007 (při hledání zvolte hledání v předmětech a zadejte Jak vydat knihu).

Kromě toho vám může posloužit kniha Vladimíra Pistoria:

Jak se dělá kniha : příručka pro nakladatele / Vladimír Pistorius. -- 2. vyd.. -- Praha ; Litomyšl : Paseka, 2005. -- 248 s. : il. ; 21 cm + ukázky druhů papíru ([8] l.)

Pokud se chcete pustit do vydání vlastním nákladem, je třeba věc rozvážit např. z hlediska nákladů a distribuce. A zvážit, zda není vhodnější oslovit nějakého nakladatele.

Pokud jde o formální otázky spojené se zřízením nakladatelství (je třeba mít např. živnostenské oprávnění), poradí vám na příslušných úřadech nebo se můžete obrátit na Svaz českých knihkupců a nakladatelů: http://www.sckn.cz/.