Jak uvést citaci z knihy

Text dotazu

...válečný stav s Litvou trval formálně do roku 1938“ (Antoni Czubinski, Rusko-polská válka v letech 1918–1921, Bonus A, 1996, str. 401–402).

Je to takto správně?
tedy citát zakončený uvozovkami bez tečky, pak zdroj v závorce, tečka až za závorkou

Odpověď

Dobrý den,

formálně je tento způsob psaní interpunkce správně. U harvardského odkazování (autor, rok) je závorka dávána před tečkou, pokud se vztahuje ke konkrétní větě nebo citaci (jako v tomto případě). Pokud by byl citován celý odstavem zdroje, závorka by patřila za tečku. V závorce by mělo být uvedené příjmení autora, rok vydání, případně číslo stránky. Kompletní informace je k dohledání v seznamu literatury.

Správně takto:  ...válečný stav s Litvou trval formálně do roku 1938“ (Czubinski, 1996, s. 401–402).

Použité zdroje

https://www.pablikado.cz/dokument/rTgNP6REv1DE6fte