Jak uklízet prach

Text dotazu

Má se v místnosti,kde se přes den pracuje,uklízet prach ráno nebo večer?Děkuju za odpoveď!

Odpověď

Dobrý den,
bohužel se nám nepodařilo vyhledat jednoznačnou odpověď na Váš dotaz. Našli jsme pouze tyto informace, jak správně pracovat s oprašovátkem:
 
Pokud uklízíte oprašovátkem je potřeba, abyste dostala prach na podlahu a zde ho pak vysála vysavačem. Pohyby ruky, ve které držíte oprašovátko, by měly být rychlé, ale rovnoměrné a plynulé. Na jejich konci nesmíte dát do pohybu větší švih, protože pak prach rozvíříte a "vyšlete" akorát do ovzduší. Naopak tedy na konci pohybu musíte zastavit a klidně a opatrně oprašovátko přesunout k zemi a to tak, aby na něm prach pokud možno zůstal. Až těsně nad zemí oprašovátko oklepeme. Po prachu na podlaze se snažíme nešlapat. A pak ho vysajeme. (Bleskový úklid- Singerová, E.)
Podle tohoto návodu, by se již prach neměl dostat zpět do ovzduší. Což by podle našeho mínění ve vztahu k Vaší otázce mohlo znamenat, že pokud budete uklízet "správným způsobem" je vcelku jedno, zda uklízíte ráno nebo večer.
 
Dále zasíláme odkazy z našeho online katalogu a databáze ANL, kde se můžete podívat také, jaké některé další články a knihy se zabývají "správným úklidem". Tyto si pak můžete v případě zájmu půjčit a přečíst, pokud jste registrovanou čtenářkou Národní knihovny, pokud ne, můžete si tyto zkusit půjčit pomocí služby MVS, kterou Vám zprostředkují v knihovně, do které chodíte a jste tam registrovaná.
Jsou tedy např. tyto dokumenty:
* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000752231&local_base=NKC ]
* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000961633&local_base=NKC ]
* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=001024289&local_base=ANL ]
* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=001087144&local_base=ANL ]
* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=001294080&local_base=ANL ]
* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000574944&local_base=ANL ]
* [ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000994261&local_base=ANL ]
 
Pokud by Vás zajímala odpověď spíše z hlediska fyzikálního náhledu, zkuste se svým dotazem obrátit na Matematicko-fyzikální fakultu UK, která také spolupracuje na službě ptejteseknihovny: http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/matematicko-fyzikalni-fakulta-uk-knihovna/ Jejich emailová adresa pro příjem dotazů: ptejteseknihovny@knihovna.mff.cuni.cz.
 

Obor

Fyzika a příbuzné vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.01.2013 10:35

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu