jak správně citovat předpisy

Text dotazu

Dobrý den,
nikde jsem se nedopátral, jak správně citovat předpisy, např. Ústavu či
zákon o vysokých školách č. 111/1998 Sb. Děkuji za radu.

Odpověď

Dobrý den,

teoretický výklad i s praktickými příklady citací různých druhů dokumentů, mezi nimi i legislativní dokumenty, naleznete v příručce:

BRATKOVÁ, Eva. (zprac.). Metody citování literatury a strukturování bibliografických záznamů podle mezinárodních norem ISO 690 a ISO 690-2 : metodický materiál pro autory vysokoškolských kvalifikačních prací [online].Verze 2.0, aktualiz. a rozšíř. Praha : Odborná komise pro otázky elektronického zpřístupňování vysokoškolských kvalifikačních prací, Asociace knihoven vysokých škol ČR, 2008-12-22 [cit.2009-07-13]. 60 s. (PDF). Dostupný z WWW: http://www.evskp.cz/SD/4c.pdf .

Problematiku citací legislativních dokumentů najdete v podkapitole 3.3.4. V příkladech je zde uveden i Vámi dotazovaný zákon o vysokých školách, jehož citace má následující podobu:

Česko. Zákon č. 111 ze dne 22. dubna 1998 o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách). In Sbírka zákonů České republiky. 1998, částka 39, s. 5388-5419. Dostupný také z WWW: http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/1998/sb039-98.pdf.  ISSN 1211-1244.