Jak si Hurvínek představuje válku?

Dobrý den, marně pátrám, jestli má přirovnání „představovat si něco jak Hurvínek válku“ oporu třeba v textu některého Skupova nebo Kirschnerova skeče, či je to přirovnání ryze arbitrární...

hledala jsem docela dlouho, ale zda má toto úsloví původ v některém ze skečů, to bohužel není v našich možnostech zjistit.

Po konzultaci s doc. Heczkovou z Ústavu českého jazyka a literatury jsme dospěly k závěru, že úsloví opravdu odkazuje na Hurvínkovo vnímání světa - dětsky naivní, jednoduché a bezelstné.

Jazyk, lingvistika a literatura

Knihovna Filozofické fakulty UK

15.05.2018 22:01

Martin kočka píše:
Neděle 17.02.2019 18:00
Bylo by potřeba udělat fact checking toho, co Hurvínek říká. Podle mě byl jediný, kdo polévku nejdřív ochutnal, než ji osolil. Hurvínek byl chytrý člověk a nedoceněný velikán! :)