Jak se stát uživatelem knihovny FF UK

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat na možnost registrace do knihovny FF. Zatím nejsem studentkou Karlovy Univerzity, ale chystám se začít doktorské studium a potřebovala bych mít možnost použít knihovnu.
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

prakticky všechny služby knihoven FF UK můžete využívat bez jakékoliv registrace - knihy z volných výběrů můžete studovat ve studovnách sama, knihy ze skladů po vyžádání od knihovníků v příslušných knihovnách. Registrace je nutná, pokud byste si chtěla půjčovat knihy i domů. K tomu je třeba nejprve si vyřídit ve Výdejním centru průkazů UK v Celetné 13 anebo ve Výdejním centru na Právnické fakultě průkaz externího uživatele. Ten Vám vydají na počkání a stojí cca 200,- kč. S tímto průkazem pak stačí přijít do kterékoli z knihoven FF UK, kde Vás zdarma zaregistrují a pak už můžete využívat služeb jako externí uživatel a můžete si knihy půjčovat i domů. 

Detailněji viz Výpůjční řád: http://www.ff.cuni.cz/knihovna/vypujcni-rad/  

Pokud byste potom začala doktorské studium, tak se Vaše čtenářské konto převede na studentské. Konkrétní umístění knih zjistíte v online katalogu na adrese ckis.cuni.cz.

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Knihovna Filozofické fakulty UK

Datum zadání dotazu

09.04.2014 15:30

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu