Jak se stát uživatelem knihovny FF UK

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat na možnost registrace do knihovny FF. Zatím nejsem studentkou Karlovy Univerzity, ale chystám se začít doktorské studium a potřebovala bych mít možnost použít knihovnu.
Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

prakticky všechny služby knihoven FF UK můžete využívat bez jakékoliv registrace - knihy z volných výběrů můžete studovat ve studovnách sama, knihy ze skladů po vyžádání od knihovníků v příslušných knihovnách. Registrace je nutná, pokud byste si chtěla půjčovat knihy i domů. K tomu je třeba nejprve si vyřídit ve Výdejním centru průkazů UK v Celetné 13 anebo ve Výdejním centru na Právnické fakultě průkaz externího uživatele. Ten Vám vydají na počkání a stojí cca 200,- kč. S tímto průkazem pak stačí přijít do kterékoli z knihoven FF UK, kde Vás zdarma zaregistrují a pak už můžete využívat služeb jako externí uživatel a můžete si knihy půjčovat i domů.

Detailněji viz Výpůjční řád: http://www.ff.cuni.cz/knihovna/vypujcni-rad/

Pokud byste potom začala doktorské studium, tak se Vaše čtenářské konto převede na studentské. Konkrétní umístění knih zjistíte v online katalogu na adrese ckis.cuni.cz.