Jak se píše bývalý afghánský prezident Karzaj, má občanství USA?

Text dotazu

Dobrý den, jak správně psát jméno bývalého afghánského prezidenta: Hamíd Karzaj nebo Hámid Karzáí? Má americké občanství? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

informaci o tom, že by měl bývalý afgánský prezident americké občanství se nám nalézt nepodařilo. Co se týče správné transkripce jeho jména se nám nepodařilo nalézt vhodný zdroj, který by nám původní zápis jména v paštunštině/perštině pomohl rozluštit. Doporučovali bychom Vám se obrátit na Katedru Blízkého východu FF UK Univerzity Karlovy, kde naleznete odborníky na toto téma. Kontakty naleznete zde: https://kbv.ff.cuni.cz/cs/kontakt/.