Jak najít rezervní výtisk

Text dotazu

Jsem autorka m.j. divadelní hry Princezna a šašek,
vydané v Dilii 1962 a nemám doma rukopis ani výtisk. Chtěla jsem si ho
vypůjčit v knihovně, abych ho mohla dát přepsat pro svůj soukromý archiv,
ale teď nevím, jak na to. Jediný výtisk je archivován v Konzervačním fondu a
jiný jsem nenalezla. Budu vděčná za radu, doufám že mi ji poskytnete,
přestože nejsem schopná pochopit váš požadavek ohledně ochranného kódu.
Uvedu alespoň číslo legitimace, snad to postačí. Díky.

Odpověď

Dobrý den,
Vaši divadelní hru Princezna a šašek (Praha: Dilia, 1962) vlastní Národní knihovna ve dvou exemplářích povinného výtisku. Jeden exemplář je uložen v Národním konzervačním fondu, tedy fondu, který shromažďuje českou národní literaturu. Jeho základní funkcí je uchovávat národní literaturu i pro příští generace. Druhý exemplář je uložen v Klementinu a je určen k prezenčnímu studiu ve Všeobecné studovně NK ČR. Knihu si můžete objednat přes Naskenované katalogy (KATIF): http://katif.nkp.cz/, Generální katalog II., C-ČERNYJ, ČER-ČERNA, číslo lístku 1257. Nad naskenovaným lístkem naleznete možnost "Objednat titul". Po vyplnění a odeslání formuláře budete o průběhu zpracování Vašeho požadavku informována přes e-mail. Kniha by měla být připravena po 2 - 3 hodinách ve Všeobecné studovně NK ČR. V sousední Studovně společenských a přírodních věd je možné pořídit kopii knihy. Tyto dva exempláře povinného výtisku ovšem nelze převést do jiného fondu. Rádi bychom Vám vyšli vstříc, ale není to bohužel možné.

Kromě Národní knihovny vlastní knihu i jiné knihovny v ČR. Exemplář Vaší hry nabízí ve svém katalogu například Studijní a vědecká knihovna Plzeň, Městská knihovna v Praze, Vědecká knihovna v Olomouci a Studijní a Vědecká knihovna v Hradci Králové. (záznamy dohledáte v Souborném katalogu ČR:
http://sigma.nkp.cz/cze/skc a v Jednotné informační bráně:
http://www.jib.cz/V?RN=83107105 )
Tyto knihovny nezastávají funkci Národní knihovny, je proto možné, že Vám některá z daných knihoven umožní přepsat exemplář do Vašeho soukromého archivu. Bohužel, neshledáváme tuto možnost příliš pravděpodobnou.
Obrátit se můžete také na samotnou Dilii, popřípadě na antikvariáty (např.:
http://antikvariaty.kvalitne.cz/,
http://www.antikvariaty.cz/index.php?action=ShowImages&id=106287,
http://www.antikvariaty.net/ aj.), zda se nevyskytuje výtisk k prodeji.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.05.2008 12:55

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu