Jak citovat z webové stránky, kde není uvedené datum ani jméno autora?

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak se má podle harvardkého stylu citování citovat webová stránka, kde není uvedené ani datum napsání, ani autor.
Předem děkuji za odpověď.
Přikládám onu internetovou stránku: http://www.pranavajoga.cz/[…]/

Odpověď

Dobrý den,

 

vzhledem k tomu, že harvardský systém citování je založen buď na jménu autora, v případě neznalosti jména autora na roku a názvu článku, bude třeba zjistit aspoň jeden z potřebných údajů. Doporučujeme Vám tedy obrátit se přímo na zřizovatele webových stránek a požádat ho o dodání autora přepisu/překladu (?) článku, případně roku zveřejnění. V tomto případě by bylo vhodné uvést jak autora originálního textu (tedy David Life), tak (pravděpodobně) i přepisovatele/překladatele.

 

Přesné znění jednotlivých citací najdete na stránkách https://sites.google.com/site/novaiso690/priklady-harvardsky-system-jmeno-datum/elektronicke-zdroje-harvardsky-system

 

Další informace k citování z webu najdete zodpovězeny u staršího dotazu služby PSK, viz http://www.ptejteseknihovny.cz/dotazy/citace-webove-stranky-v-textu

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

20.11.2017 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu