Jak citovat studii proveditelnosti

Text dotazu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak správně citovat Studii proveditelnosti podle normy ISO 690. Konkrétně se jedná o "Modernizace trati Brno - Přerov - Studie proveditelnosti", jejímž autorem je SUDOP BRNO, vydána byla v červnu 2015. Za Vaši odpověď předem děkuji.

Odpověď

Dobré odpoledne,

údaje, které tazatel uvádí, jsou bohužel nedostatečné pro určení, o jakou studii se přesně jedná a zda byla skutečně vydána, publikována. Z toho, co SUDOP Brno uvádí na svých stránkách (rubrika Reference), je možné usuzovat, že jde o studii  Modernizace trati Brno - Přerov, I. etapa Blažovice - Nezamyslice - viz  http://www.sudop-brno.cz/reference2.php, ale nevidím údaj o "vydání" studie v roce 2015. Pod odkazem "na stránkách objednatele" je jen toto - http://www.szdc.cz/modernizace-drahy/prehled-taveb/program-ten-t/studie-mod.blazovice.html .

 Citace obecně by se měly zpracovávat "s knihou v ruce" (tj. mít buď originál, nebo pdf toho materiálu s uvedením všech náležitostí: zpracovatelé studie -  korporace, autoři, je-li kromě názvu uveden nějaký podnázev, příp. jaký je stránkový rozsah studie atd. - viz např. starší studie  http://www.sudop-brno.cz/doc/Studie_proveditelnosti_Brno_Zastavka.pdf). V normě se mi nepodařilo najít analogický příklad, o který bych se mohla opřít, ale vycházela bych z běžných zásad citování dokumentu.   

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.12.2015 08:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu