Jak citovat modlitbu Sv. Františka Saleského

Text dotazu

Dobrý den, ve své bakalářské práci uvádím citaci modlitby od Sv. Františka Saleského - Modlitba ve stáří. Nevím, jak mám citaci zapsat do poznámky pod čarou a do seznamu literatury.
Mám uvádět jeho jako autora nebo mám to mám uvést pod hlavičkou knihy, ve které jsem tu modlitbu našla? V případě, že uvedu svatého jako autora, jak se píše? nevím si rady.

Děkuji za pomoc! Jolana

Odpověď

Dobrý den,

 

citace by správně měla obsahovat přesný zdroj, odkud čerpáte, tedy v tomto případě i knihu, ve které jste text modlitby našla. Za autora lze v tomto případě považovat sv. Františka Saleského, s modlitbou zacházíme jako s částí knihy. Dle standardu ISO by citace měla mít následující formát:

 

SV. FRANTIŠEK SALESKÝ. Modlitba ve stáří. In AUTOR KNIHY. Titul knihy. Místo vydání: Vydavatel, Rok vydání. Edice (nepovinný údaj). Standardní číslo (nepovinný údaj), stránky, na kterých se text modlitby nachází.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.03.2017 16:17

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu