Já jsem koza rohatá

Text dotazu

Prosím o informaci, kdo je autorem říkanky Já jsem koza rohatá, do půl těla odratá....atd.

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o říkanku z lidové pohádky s názvem O zlé koze rohaté.

Lidové pohádky jsou žánrem lidové slovesnosti a patří k nejstarším a nejrozšířenějším formám ústní slovesnosti. U lidových pohádek autor není znám.

doporučený odkaz :

http://cs.wikipedia.org/wiki/Poh%C3%A1dka

Uvádíme plné znění textu této říkanky z publikace :

Pojďte s námi do pohádky. Praha : Bona fide. 2011.

"Já jsem koza rohatá, do půl boku odratá, já se bít nenechám, rohama tě popíchám!"