J. Werich, divadlo ABC

Text dotazu

Dobrý den, nemohu nikde nalézt jakou hrou obnovil Jan Werich v Divadle ABC tradici slavných forbín. prosím vás o pomoc s názvem oné hry. děkuji vám mnohokráte.

Odpověď

Dobrý den, první hrou, kterou v Divadle ABC, v té době ještě Divadle satiry, obnovil Jan Werich s Miroslavem Horníčkem tradici Osvobozeného divadla, byla hra Caesar. Premiéra hry se konala dne 28.10.1955. Slavné forbíny pocházejí také z představení Balada z hadrů (premiéra v Divadle ABC - 28.10.1957) a Těžká Barbora (premiéra 14.11.1958).

Více se můžete o Werichových představeních a forbínách v Divadle ABC dočíst v:
* JUST, Vladimír. Werichovo divadlo ABC. 1.vyd. Praha : Brána, 2000. ISBN 80-7243-079-3.
* HORNÍČEK, Miroslav. Hovory s Janem Werichem. 1.vyd. Ústí nad Labem : R. Hájek, 2002. ISBN 80-86540-15-4.