J. Hanč: Události

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych zjistila sekundární literaturu k dílu Události od Jana Hanče. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, Vámi hledaný titul vyšel podle České národní bibliografie 3x, u každého vydání může být i rozbor či poznámka k dílu (úvod, doslov, atd.) K jednotlivým vydáním je nutné použít různé zdroje pro vyhledání sekundární literatury:

Vydání z roku 1991 a 1995
-  báze ANL - vyhledání podle recenzovaného dokumentu (případně podle jména autora rec. titulu)
-  databáze Bibliografie české literární vědy od roku 1961 Ústavu pro českou literaturu - http://www.ucl.cas.cz/katalog.html

příklad záznamu z báze ANL
Jan Hanč: Události. --  1 obr
In: Reflex. -- ISSN 0862-6634. -- Roč. 6, č. 47 (19951110), s. 49

příklad z databáze ÚČL

DRDA, Adam
Sestavil a předmluvu napsal Jan Lopatka. K vydání připravil a ediční poznámku napsal Michal Špirit. Doslov napsal Zdeněk Urbánek.
Události - výpověď spisovatele Jana Hanče. / Adam Drda
In: Babylon. - Roč. 5, č. 2 (listopad 1995). - 1995/1996. - S.8 rec
-> Události. [sebrané dílo] / Jan Hanč. - Praha, Torst 1995. - 390 s.
[Recenze.]

Vydání z roku 1948
-  z tohoto období neexistuje dostupná databáze, lze využít Retrospektivní článkovou kartotéku 1945-1952, která je dostupná v Referenčním centru Národní knihovny ČR - viz informace na http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_retrospektiva1945_1952.htm
(ovšem je to výběrový zdroj), případně využít tištěnou bibliografii Články v českých časopisech z roku 1963 (rok úmrtí autora, články o něm)
-  tištěné příručky, případně bibliografie (např. Lexikon české literatury, Kdy zemřeli atd.), kde by mohl být autor uveden (včetně literatury o něm a jeho díle)
-  případně si vybrat literárně zaměřené periodikum z tohoto období a zkusit jím listovat, případně nějaké články vyhledat pomocí rozhraní Kramerius - http://krameris.nkp.cz - např. článek díle autora

Kulturní tvorba Stránka periodika
Týdeník pro politiku a kulturu
ISSN: 0454-5966
Ročník: 1963
Výtisk: 25.7.1963
Stránka: 14
době, 19. července 1963. v nemocnici na Karlově náměstí umírá sedmačtyřicetiletý autor z jejího okruhu Jan Hanč. Patřil k ní, i když ne bez výhrad a sporů. |ediné nesporné příbuzenstvo vězelo v tématu. Skupina výtvarně, v poezii i v estetické teorii našla své téma v účincích civilizač

Doporučujeme Vám obrátit se na knihovnu Vaší vysoké školy nebo na knihovnu v místě studia, kde Vám s tištěnými zdroji mohou pomoci. Vzhledem k tématu a způsobu zadání se domníváme, že studujete MUNI / Pedagogickou fakultu, knihovna této fakulty Vám samozřejmě může pomoci také, případně jiná brněnská knihovna, především Moravská zemská knihovna.