J.A.Komenský

Text dotazu

Dobrý den,hledám publikace o J.A.Komenském. Odborné
publikace o Komenském jako o filozofivi a jiné. Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den,

informace o J. A. Komenským, jeho životě a myšlení najdete např. v následujících

publikacích:

* Veselá, Z. a kol. (edd.): Aktuální problémy výchovy ve světle odkazu J. A.

Komenského : Celost. seminář Brno 1991, Filozofická fakulta Masarykovy univerzity : Sborník příspěvků. Brno: Masarykova univerzita, 1991

* Palouš, R.: Česká zkušenost : příspěvek k dějinám české filosofie: o Komenského škole stáří, o Bolzanově významu v našem duchovním vývoji a o Masarykově filosofickém mládí - se závěrečným odkazem k Patočkovi. Praha:

Academia, 1994

* Skutil, J.: České období Jana Amose Komenského : literárněhistorický rozbor stěžejních děl z let 1613-1632. Brno: Muzejní spolek pro uchování bratrských památek a tisku : Moravské zemské muzeum, 1996

* Čapková - Votrubová, D.: Český a slovenský ohlas názoru Komenského na výchovu nejmenších dětí. Praha: ČSAV, 1964

* Nováková, J.: Čtvrt století nad Komenským. Praha: Ústřední církevní nakladatelství, 1990

* Kopecký, M.: Domov a svět Jana Amose Komenského. Brno : Univerzita J.E.

Purkyně, 1985

* Piťha, P.: Dvě tváře českého vychovatelství : Ludmila Přemyslovna a Jan Amos Komenský. [S.l.] : AVED, 1992

* Pleskot, J.: Fulnecké intermezzo Jana Amose Komenského. Ostrava: Profil, 1970

* Kalivoda, R.: Husitská epocha a J. A. Komenský. Praha: Odeon, 1992

* Válka, J.: Husitství na Moravě ; Náboženská snášenlivost ; Jan Amos Komenský. Brno: Matice moravská, 2005

* Polišenský, J.: J.A. Komenský a jeho doba. Praha: Orbis, 1957

* Pernes, J. a kol.: J. A. Komenský a kultura jeho doby : sborník statí k 400.

výročí narození. Brno: Moravské zemské muzeum, 1992

* Berdychová, J.: J. A. Komenský a tělesná kultura. Praha: Olympia, 1991

* Kumpera, J.: Jan Amos Komenský : Poutník na rozhraní veku. Ostrava: Amosium servis ; Praha: Svoboda, 1992

* Ždímal, M.: Ján Amos Komenský : praxeológ. Praha: Správa pre sociálné riadenie Federálneho ministerstva obrany, 1992

* Pánek, J.: Jan Amos Komenský. Praha: Středočeské nakladatelství a knihkupectví, 1990

* Vyskočil, F.: Jan Amos Komenský : kapitoly o jeho předcích, rodicích, příbuzných a místě narození. Brno: Blok ; Uherský Brod : Muzeum Jana Amose Komenského, 1990

* Polišenský, J.: Jan Amos Komenský : Studie s ukázkami z díla. Praha:

Melantrich, 1973

* Lordkipanidze, D. O.: Jan Amos Komenský : 1592-1670. Praha: SPN, 1972

* Říčan, R.: Jan Amos Komenský : muž víry, lásky a naděje. Praha: Kalich, 1970

* Floss, P.: Jan Amos Komenský : Od divadla věcí k dramatu člověka. Ostrava:

Profil, 1970

* Štěříková, E.: Jan Amos Komenský a Pieter Cornelisz Brederode. Praha: ČSAV,

* Bečková, M.: Jan Amos Komenský a Polsko. Praha: Academia, 1983

Literaturu si můžete vyhledávat i sama, např. pomocí elektronického katalogu Národní knihovny (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc) a to zadáním klíčových slov do příslušného pole.

Prověřený zdroj:

http://sigma.nkp.cz/cze/nkc